راهنمای حمل و نقل ایمن

ترابر یک سرویس انلای برای حمل و  نقل خدمات و کالاها می باشد، متاسفانه در صنعت حمل و  نقل کلاهبرداری هایی وجود دارد ولی خواه از طریق ترابر یا ابزار های دیگر این کار را انجام دهید، راه نمایی های ساده ای وجود دارند که با تبعیت از انها می توانید تجربه حمل و نقلی ایمن را کسب کنید. 
اجتناب از پرداخت همزمان و نقدی به خدمات حمل و نقل
ترابر اعضا را از در پرداخت همزمان و نقدی بابت خدمات منع می نماید (خدمات نفدی پرداخت غیر بانکی و نقزه به نقطه مانند اتحادیه غرب و MONEYGRAM). هنگامیکه از طریق یکی ازا ین خدمات پول را واریز کردید، نه تنها نمی توانید که چه فردی پول را دریافت کرده، بلکه هنگام ارسال، نمی توانید انرا بازگردانید. از به کار گیری این خدمات خودداری کرده و هرکس که از شما درخواست استفاده از این خدمات در ترابر را دارد، به ترابر گزارش نمایید. 
عقد قرارداد کتبی
بعد از اینکه ارسال رزرو شود، شما و تامین کننده خدمات به شما باید قرار داد کتبی با ذکر جزییات توافقنامه تان عقد نمایید. در مواردی که در مورد خدمات اختلافی به وجود بیاید وجود این قرار داد الزامی و مهم است. 
پیش پرداخت
برخی از تامین کننده های خدمات درخواست پرداخت مبلغی به عنوان پیش پرداخت دارند. در صورتیکه این شرکت از شما پیش پرداخت می خواهد، مطمئن شوید که جزییات پیش پرداخت، مانند شرایطی که تحت آن قابل بازگشت می باشد، صریحا و به صورت شفاف در قرار داد ذکر شده باشد. 
حتی الامکان امکان از کارت اعتباری استفاده کنید
با استفاده از کارت های اعتباری، یا سیستم های پرداخت شخص ثالث، مانند PayPal به منظور پرداخت بایت خدمات شرکت، امنیت پرداخت بیشتر شده و منابع شما در بروز اختلاف یا کلاهبرداری های احتمالی بیشتر خواهند بود. برای اطلاعات بیشتر با شرکت صادر کننده کارت اعتباریتان مشورت کنید. 
شرکت تامین خدمات را به دقت انتخاب نمایید
در حالیکه ترابر امکاناتی از قبیل رتبه بندی بازخورد و نظرات ارایه می نماید، شما باید سطم برابر محافظت و مراقبت را در انتخاب شرکت های تامین کننده خدمات در نظر داشته باشید. 

استفاده از احساس مشترک
چیزی که به احتمل زیاد ناردست است، وجود ندارد. سوال بپرسید، نامه بنویسید، و اسناد اعتباری را مشاهد کرده و همیشه به صورت ایمن پرداخت نمایید. 


تایید مدارک اعتباری
تایید نمایید که مدارک ثبتی و اعتباری تامین کننده ای که برای انکاه همکاری انتخاب کرده اید قابل اطمینان می باشد. سایت های دولتی مانند FMSCAS و FERS می توانند به شما اطالعات سودمندی در مورد تانیک نندگان ارایه نمایند. 


در مورد بازار ترابر 
ترابر ی مرجع بی طرف بوده و تامین کننده خدمات حمل و نقل، باربری و ارسال بار نمی باشد. بازار ترابر به عنوان مرجعی عمل می نماید که در ان دو طرف بر سر قیمت و خدمات ارسالی توافق می نمایند. ترابر در تراکنش های مالی بین ارسال کننده و تامین کننده خدمات دخالتی ندارد.
هر یک یا تمامی توافقنامه ها بین شما و تامین کنندگانی ایجاد می شوند که شما انتخاب می نمایید. ترابر از پیش صلاحیت ادعای هیچ یک از شرکت های تامین خدمات حمل و نقل را با توجه به گو.اهی نامه، بیمه یا دیگر اختیارات قانونی مورد تایید نمی دارد. 
اختلاف را با کلاهبرداری اشتباه نگیرید. چنانچه با شرکت طرف قرار داد به اختلاف بر خوردید، لطفا مسکل را به ترابر اطلاع داده و ما نهایت تلاش خود را برای کمک به شما و تسهیل ارتباط بین دو طرف خواهیم کرد. برای اطلاعات و جزییات بیشتر در مورد نحوه عملکرد، سیاست های ترابر لطفا توافقنامه کاربری ترابر را که هنگام پیوستن به ما می پذیرید، مطالعه نمایید. 
در صورتیکه مطنون شده اید که ممکن است شما را مورد کلاهبرداری یا سوء استفاده قرار دهند:
ابتدا ترابر را با استفاده از بخش ارایه گزارش مشکلات در لیست ارسال در ارسال من، مطلع نمایید. 
در صورتیکه این احساس را دارید، باید گزارش اتفاق را به نماینده قانونی اجرای قانونی در بخش فدرال، ایالتی یا محلی ارایه نمایید. 
-    گزارشی را به FMCSA ارسال نمایید
-    گزارش را به مرکز شکایات جرایم اینترنتی ارسال نمایید.
-    این راهنمایی ها بدان معنا نمی باشند که تمامی موارد در آن ذکر شده است. تعیین تقصیر ، قبل از تکمیل تراکنش از مسئولیت های طرفین می باشد. 
اطلاعات دیگر
-    مسئولیت ها و حقوق مشتری
-    انتقال حمل و نقل
-    5 گاه برای تثویت جستجو در ترابر
-    راهنمای ارسال ایمن
-    نقش ترابر در ارسال محموله
-    جلوگیری از کلاهبرداری
-    حل و فصل
-    اطلاعات تماس در ترابر


ارسال ترابر با ضمانت مطمئن
ضمانت نامه ارسال با اطمینان چه تعهداتی دارد؟
در صورتیکه شما از راهنمای پیشگری از کلاهبرداری برای تضمین این مساله استفاده می نمایید که ارسال شما با ایمنی بیتر تحویل داده شود، موارد زیر عملی می باشند. 
در رویداد هایی که پرداخت پول به تامین کننده خدمات در ترابر صورت گرفته و خدمات ارایه نشده باشند، ترابر هزینه های بازگشت را تا 500 دلار تضمین می نماید. 
در صورتیکه افلام شما اسیب دیده، گم شده یا دزدیده شده باشد شما نمیت وانید از طریق بیمه نامه های محلموله در ترابرر یا از طریق بیمه نامه های تامین کننده خدمات ادعایی داشته باشید، ترابر خسارت شما را تا 500 دلار جبران می نماید. 
چه مواردی پوشش داده نمی شوند.
-    تراکنش هایی که بیرون از سایت انجام می شوند و همچنین تراکن هاسس که در سایت بوده و سپس لغو می شوند.
-    ادعای آسیب وارد ده با اقلام که از گام های ذکر شده در بند ضمانت نامه های خسایرت تبعیت نمی نمایند.
-    ادعای خسارت برای اقلامی که در گروه های زیر می باشند
-    حیوانات
-    تریلر 
-    محصولات غذای و کشاورزی (شامل گل ها ، کتان، گیاهان و غذای تازه)
-    مسافران
-    زباله
-    هواپیما
-    وسایل شخصی مانند جواهرات، سنگ های قیمتی، فلزات، پول نقد در ترانزیت و غیره
-    مسایلی که در اثر عدم تبعیت از قرار داد های پیشگری از کلاهبرداری در ترابر حاصل می شوند. 
ضمانت نامه پرداخت چگونه عملی میشود؟
1.    هر تراکنش ترابر به صورت خودکار پوشش داده میشود
2.    در طول فرایند ارسال از راهنمای پیشگری از کلاهبرداری پیروی نمایید
3.    برای حل و فصل هر اختلاف با تامین گر خدمات تلاش کنید که بین خود انجام دهید.
4.    ما را در مورد هر مشکل فورا در جریان گذاشته و امکان کمک به شما از سوی تیم پشتیبانی را بدهید. 
5.    در صورتیکه نمی توانید مشکل را با تامین کننده خدمات بین خودتان حل و فصل نمایید، ما شما را تا 500 دلار پشتیبانی می نماییم.
* برای تراکنش هایی که از تاریخ بعد از 1 سپتامبر سال 2009 رزرو شده اند، معتبر می باشد. 
ضمانت نامه خسارت چگونه عملی می شود؟
1.    از محموله در هنگام دریافت عکس کرده و آنرا در زمان حمل به tazmin@tarabar.com با ارسال شناسه و نام کاربری محموله در بخش موضوع، ایمیل نمایید. 
2.    برای حل و فصل هر اختلاف با تامین گر خدمات تلاش کنید که بین خود انجام دهید. 
3.    ما را در مورد هر مشکل فورا در جریان گذاشته و امکان کمک به شما از سوی تیم پشتیبانی را بدهید. 
4.    در هنگام تحویل بار از ان عکس گرفته و آنرا در زمان تحویل به tazmin@tarabar.com با ارسال شناسه و نام کاربری محموله در بخش موضوع، ایمیل نمایید.
5.    اثبات تحویل شامل صورتحساب مهر و امضا شده از بار گیری و برآورد رسمی صدمات را ارسال نمایید. 
6.    در مورد اقلام دزدیده شده، گزارش پلیس لازم است. 
7.    در مورد اقلام گم شده، تاییده گم شدن از سوی تامین کننده خدمات مورد نیاز است.
8.    در صورتیکه برای پرداخت، در مورد شرایط راهنما ادعایی دارید، ما تا 500 دلار (حداقل تا 50 دلار هزینه های فرایند ادعای ضمنات نامه) جبران می نماییم. 
شرایط و بند های ارسال با اطینان را برای اطلاعات بیشتر مطالعه نمایید